Jak dobrać perfumy?

Perfumy to coś co kocha każda kobieta. Każda z nas uwielbia pięknie pachnieć. Kiedyś na pachnidła było stać tylko najbogatsze kobiety. Dzisiaj, chociaż wielu projektantów ceni swoje produkty wysoko, każdy może dobrać dla siebie zapach po cenie odpowiedniej do zasobu kieszeni. Oto kilka porad dotyczących wyboru perfum.

Na początek zwróć uwagę na to czy to co masz zamiar kupić to z pewnością perfumy. Nie wszystko bowiem co wygląda jak perfumy może nosić tę nazwę. Perfumy to bowiem kosmetyk, który zawiera od 20 do 43% olejków zapachowych, czyli tego co jest esencją zapachu. Tylko takie produkty mają prawo nosić nazwę perfum. Wszystko co posiada większe zaperfumowanie to ekstrakt perfum (są one rzadko spotykane, gdyż są bardzo intensywne i większość osób po prostu przyprawiają o zawroty głowy). Woda perfumowana posiada od 13 do 19% olejków zapachowych. Woda toaletowa posiada ich zawartość w granicy 8-12%. Poniżej tego progu znajdują się wody kolońskie – najczęściej kojarzymy je z wodami po goleniu. Warto czytać etykiety perfum m.in. po to, by nie dać się nabrać i nie kupić wody toaletowej w cenie, za którą można by kupić porządne perfumy. W drogeriach sprzedaje się głównie produkty z dwóch kategorii: perfumy oraz wodę toaletową, najczęściej też informacja ta jest podawana też w nazwie. Np. ,,parfume” albo Leau de parfume. Trzeba jednak też wiedzieć, że choć pracownicy drogerii nie mówią o tym głośno, testery są często bardziej intensywne niż egzemplarze przeznaczone na sprzedaż.

Kolejną sprawą jest to, że perfumy komponują się z zapachem skóry każdej osoby. Jako, że każdy człowiek ma nieco inne PH skóry dlatego też poszczególne zapachy jednej osobie będą bardzo pasować, innej już nie bardzo. Dlatego właśnie nie kieruj się przy wyborze perfum tym, że na kimś ona pięknie pachną. Perfumy mieszają się z zapachem, które wydziela człowiek, dlatego też często jest tak, że perfumy, które w dozowniku wydają się nam brzydkie, na kimś pachną pięknie i na odwrót. Wybierając perfumy zawsze rozpylaj je na skórę i najlepiej daj im trochę czasu by zmieszały się z zapachem Twojej skóry, nieco też zwietrzały. Jeśli po dwóch godzinach zapach wciąż będzie czuć i będzie Ci się on podobać, możesz go śmiało kupować. Wybierając perfumy najlepiej jest rozprzestrzeniać je na miejsce ukrwione – np. na nadgarstek, gdzie jest łatwo wyczuwalny puls. Zresztą już po dokonaniu wyboru również warto spryskiwać właśnie nadgarstki, okolice uszu czy też szyję – z powodu dużego ukrwienia, to właśnie na tych miejscach perfumy będą pachniały najbardziej intensywnie. No dobrze, ale jak w ogóle dobrać zapach, skoro po powąchaniu kilku fiolek ma się wrażenie, że wszystkie pachną tak samo? Najlepiej do wyboru perfum zabrać się z kubkiem kawy w ręce. Gdy już czujesz, że wszystkie zapachy Ci się zlewają mocno zaciągnij się zapachem kawy. Ta zneutralizuje wszystkie inne zapachy i z powrotem odda właściwą wrażliwość Twojemu nosowi. Pamiętaj też, by wybrać perfumy odpowiednie do swojego charakteru. Drażliwe, ostre a nawet mocno erotyczne zapachy nie do końca muszą pasować dziewczynie wrażliwej, delikatnej, subtelnej. Również jest na odwrót. Niektóre firmy i projektanci proponują nawet perfumy dedykowane osobom o konkretnych cechach: np. dla osób aktywnych, dla kobiet, które chcą być zmysłowe.