Miód na hemoroidy — czy pomaga i w jaki sposób go używać?

Naturalne leczenie hemoroidów jest możliwe do zastosowania jeśli jest to skonsultowane z odpowiednim lekarzem. Jest to dolegliwość na tyle poważna, że nie warto jej lekceważyć. Dobrze jest udać się do lekarza już na początku choroby, ponieważ wtedy szansa na wyzdrowienie jest największa. Czy produkty pszczele, takie jak czopki propolisowe, mogą być przydatne podczas leczenia hemoroidów?

Miód – czy można leczyć nim hemoroidy?

W ostatnich latach coraz częściej porusza się temat apiterapii, która korzysta z produktów pszczelich. Pomagają one w zwalczaniu rozmaitych dolegliwości w obrębie narządów wewnętrznych i tych dermatologicznych czy infekcji. Niejednokrotnie posiłkując się nimi możliwe jest wsparcie leczenia nawet znacznie poważniejszych chorób. Jednocześnie produkty pszczele są delikatne, co powoduje, że nie wpływają negatywnie na organizm, a przedawkowanie ich jest niemożliwe.

Jednym ze skutecznych domowych sposobów na hemoroidy jest miód wraz z różnymiwieloma specyfikami mającymi go w swoim składzie, jednym z nich są czopki propolisowe.

Powodem jest to, że miód powoduje skrócenie czasu gojenia ran oraz charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym. Ponadto spowalnia on rozwój bakterii odpornych na standardowe lekarstwa. Takim sposobem miód jest bardzo dobrym lekarstwem w sytuacji rozmaitych skaleczeń i miejsc z infekcjami oraz takich problemów, którym nie pomogło leczenie standardowymi lekami.

Czopki propolisowe i nie tylko — jak wykorzystać je do leczenia hemoroidów?

Jeżeli lekarz nie zakazał użycia miodu pomocniczo przy leczeniu hemoroidów, możliwe jest wykorzystanie produktów pszczelich na parę różnych sposobów. Jednym z zaleceń jest zażywanie miodów wysokiej jakości wraz z zastosowaniem ich na zewnątrz, poprzez aplikowanie wprost na ciało.

Miody oraz maści oraz okłady nim nasączone, ale też czopki propolisowe mogą być używane dla wsparcia leczenia trudno gojących się ran w obszarze występowania hemoroidów. W takim przypadku miód najlepiej nakładać na ranę około 2-3 razy w ciągu dnia (również w godzinach nocnych), w tym czasie należy zrezygnować z opatrunku. Kiedy dolegliwości dotknęły głębszych warstw skóry, dobrym sposobem będzie sięgnięcie po czopki propolisowe, które niejednokrotnie poleca się po operacyjnym usunięciu hemoroidów. Na początku można odczuwać pieczenie lub lekko nasilony ból. Skóra w ten sposób reaguje na działanie miodu. Musimy przeczekać ten czas, poprawę stanu skóry można zaobserwować zazwyczaj już po kilku dniach. Tym razem także bardzo ważne są wytyczne od specjalisty.