Piękne włosy jak z reklamy

Gwiazdy w reklamach mają nieskazitelną urodę i doskonały wygląd. Niestety młode dziewczyny nie zdają sobie sprawy z tego, że na tego rodzaju efekt składa się praca wielu fachowców. Promienna cera, gładka skóra, jędrne uda i pośladki i brak jakichkolwiek niedoskonałości – każda z nas chciałaby tak przecież wyglądać. Czy to jest jednak możliwe? Przeważnie myślimy, że niestety nie. Czy mamy rację?

Najbardziej pożądane są przede wszystkim piękne włosy. Każda nastolatka chciałaby mieć cudowną fryzurę. Jeśli posiadamy długie i zadbane włosy to możemy zrobić z nich praktycznie wszystko. Kok, warkocz, loki, upięcie, to wszystko można przygotować własnymi siłami lub też wybrać się do fryzjera. Wybierając się na imprezę, za każdym razem będziemy w stanie się inaczej uczesać. Piękne włosy to nie tylko zasługa cudownych i reklamowanych w telewizji odżywek i szamponów, ale przede wszystkim właściwego sposobu odżywiania. Producentom zależy na tym, by sprzedać jak najwięcej swoich produktów. Reklamy mają za zadanie wmówić nam, że dany szampon czy odżywka jest stworzony wprost dla nas i z pewnością zdziała cuda.

Nastolatki nie mogą zapominać o diecie najodpowiedniejszej dla kondycji ich włosów. Przede wszystkim musi to być dieta urozmaicona i bogata w witaminy. Mikro i makroelementy również są konieczne. Wiele młodych dziewczyn posiłkuje się także preparatami witaminowymi dostępnymi w aptece bez recepty. Niestety, nie wszystkie z nich można stosować bez ograniczeń. Okazuje się, że niektóre nie są przystosowane dla osób dojrzewających i stale rosnących. Nastolatki najczęściej uważają, że im więcej tym lepiej. Jest to jednak chyba największy błąd myślowy. Witaminy i minerały też można przedawkować. Jest to niezwykle groźne i może powodować u młodego człowieka wiele chorób. Najcięższą z nich jest niestety uszkodzenie wątroby, trzustki oraz innych organów wewnętrznych. Ponadto nadmiar składników mineralnych może przynieść nam odwrotny skutek.

Jeśli naprawdę chcemy pomóc naszym włosom, to koniecznie powinnyśmy dowiedzieć się czego najbardziej potrzebują. Jeśli włosy są słabe, nadmiernie wypadają i są łamliwe, to doskonałym wyjściem z sytuacji jest wizyta u dermatologa. Może akurat cierpimy na jakąś chorobę i bez właściwego leczenia nie uda nam się wzmocnić naszych włosów. Identycznie rzecz się ma z łupieżem. W niektórych sytuacjach może się okazać, że środki dostępne w aptekach po prostu będą likwidowały jedynie występujące objawy łupieżu, a nie jego przyczynę. W takim razie trzeba sięgnąć po radykalne metody. Łupież dla dziewczyny to duży problem w kontaktach z rówieśnikami oraz chłopakami.

Czasami problemy z włosami mogą być wynikiem braku równowagi hormonalnej. W tym wypadku z pewnością przydadzą się odpowiednie lekarstwa od lekarza. Jak więc widać, lepiej nie bagatelizować problemów z włosami. Czasami lepiej jest działać wcześniej. Nie zawsze trzeba zażywać kilkanaście tabletek. Po prostu należy uparcie dążyć do celu. Jeśli uda nam się uporać z problemami, to wszystkie nasze koleżanki będą nam z pewnością zazdrościć naszego wyglądu.