Zadbaj o swoja łazienkę – to musisz wiedzieć

Dom traktujemy jako miejsce, w którym mamy możliwość zregenerować siły po wielogodzinnej pracy i cieszyć się z obecności bliskich osób. Żeby mieć taką bezpieczną przystań, trzeba najpierw dom właściwie urządzić, a następnie systematycznie sprzątać i utrzymywać w nim czystość. Nanomax może nam w tym pomóc.

W jaki sposób efektywnie sprzątać łazienkę?

Łazienka to pomieszczenie, w którym mamy możliwość, aby się zrelaksować i każdego dnia dbamy higienę i pielęgnację ciała oraz włosów. To dlatego warto zadbać, aby zawsze był tam względny ład i porządek. Używanie specjalistycznych środków czyszczących, jak chociażby Nanomax umożliwi pozbycie się całego brudu oraz bakterii i zarazków, pojawiających się w pomieszczeniu kąpielowym. Najwięcej wirusów znajduje się na umywalce, w brodziku, wannie oraz muszli klozetowej. Tylko jeżeli będą czyste, kąpiel czy mycie zębów mają szansę odbywać się w naprawdę higienicznym oraz czystym otoczeniu.

Podstawą przy sprzątaniu łazienki jest systematyczne i dokładne mycie oraz dezynfekcja jej wyposażenia. W trakcie sprzątania najlepiej sięgać po produkty na bazie chloru, które radzą sobie z największymi zanieczyszczeniami. Grzybów, które także bardzo często występują w łazience, można uniknąć dzięki regularnemu wietrzeniu łazienki, konieczne jest również pilnowanie drożności wentylacjiprzewodów wentylacyjnych.

Muszla klozetowa – w jaki sposób powinno się dbać o jej czystość?

Toaletę należy czyścić kilka razy w tygodniu – w ten sposób pozbędziesz się wszystkich bakterii i zarazków, które w dużych ilościach się na niej osadzają. Nanomax poradzi sobie z tym wyzwaniem bardzo dobrze oraz zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Środek czyszczący trzeba wlewać do misy pod koniec dnia – dzięki temu będzie mógł działać najdłużej. Dla wzmocnienia ochrony poleca się stosowanie kostek albo żeli, które niszczą jeszcze więcej bakterii i dbają o świeży zapach.

Dla jeszcze większej czystości i minimalnej ilości zarazków w łazience należy zamykać deskę muszli przed spuszczeniem wody w toalecie. To jedyny sposób na ograniczenie ryzyka wydostawania się z toalety bakterii kałowych oraz pozostałych zanieczyszczeń, które potrafią osiadać na ścianach czy podłodze, a także na kosmetykach, ręcznikach i szczoteczkach do zębów.

Poznaj sposoby na czystą i higieniczną łazienkę

Gdy pragniesz zachować najwyższy poziom higieny, sprzęty łazienkowe czyść codziennie. Jest to niestety pracochłonne, dlatego na co dzień zamiast tego możesz zastąpić mycie spłukiwaniem gorącą wodą – to doskonały sposób na oczyszczenie powierzchni z pozostałości naskórka czy zacieków. Wtedy wystarczy co kilka dni użyć detergent, który pozbędzie się wszystkich zarazków, przyschniętych śladów i pozostałych zabrudzeń.