Konsultacje prawnika? Nie trzeba szukać daleko

Są w życiu sytuacje takie jak rozstanie ze współmałżonkiem, dziedziczenie spadku po krewnym, egzekwowanie długów, przyznanie praw rodzicielskich i kolejne, w których niezbędna bywa pomoc kancelarii prawnej. Gdzie szukać pomocy prawnika, jeśli nas na to nie stać, kiedy ogranicza nas niedyspozycja zdrowotna, lub kiedy mamy mało czasu?

Do prawnika bez opłat? To możliwe

Nieodpłatna porada prawna to propozycja dla wielu Polaków w 1,5 tys. miejsc w całym kraju. Dzięki niej można skorzystać z wsparcia w przygotowaniu dokumentów, przedstawieniu zakładanych rozwiązań problemu prawnego, przekazaniu informacji o regulacjach kodeksowych w kontekście sprawy. Nieodpłatna usługa prawna nie obejmuje pełnomocnictwa w sądzie na etapie rozprawy. Niestety, bezpłatną opieką prawną nie mogą się posłużyć wszyscy obywatele. Uprawnienia przysługują i obejmują osoby przed 26 i po 65 urodzinach, ubogie, bezdomne, kombatanci, weterani, osoby otrzymujące świadczenie socjalne, rodziny wielodzietne itp.

Poradnictwo w internecie

W dzisiejszych czasach sporo spraw potrafimy załatwić w sieci. Przy czym nie chodzi jedynie o wyszukanie tekstu stworzonego dla wszystkich borykających się z konkretnym problemem, ale o uzyskanie komercyjnej porady na dedykowanym portalu. W tym celu powinniśmy przesłać skany dokumentów, przedstawić sprawę i sformułować ewentualne pytania. Nie zastąpi to jednak kontaktu bezpośredniego.

Kancelaria prawna

Bezpośrednie spotkanie ze specjalistą w jakimś obszarze prawa jest ciągle niezawodną receptą na otrzymanie wartościowej konsultacji. Najlepiej, byśmy od razu udali się do adwokata z autorytetem w interesującym nas zakresie, np. prawa rodzinnego, spadkowego czy prawa pracy. Prosto będzie to ustalić przy pomocy zwykle używanej przez nas wyszukiwarki internetowej. Wystarczy wpisać w okienku hasło kancelaria prawna Łódź by  znaleźć parę lokalizacji wśród których będzie również nasz przyszły pełnomocnik.

Nie możemy liczyć na dobre ekspertyzy, jeśli nie przygotujemy się odpowiednio do umówionej rozmowy. są w naszym zasięgu. Konieczne staną się też różne inne nośniki, jak pliki w różnych formatach. Inne metody skutecznego pojawienia się w kancelarii to wynotowanie najważniejszych pytań, które chcemy zadać prawnikowi i dążenie do stworzenia co najmniej dwóch alternatywnych ścieżek postępowania, byśmy mieli wybór ze świadomością konsekwencji przebiegu naszej sprawy.